BLOG

Optyczno-okularowo-modowy

Jak dobrać oprawy okularowe do kształtu twarzy

Karolina
przez Karolina
Dodany w kształty twarzy, 27.09.2019, 19:46

W dzisiejszych czasach okulary stanowią rodzaj biżuterii, są dodatkiem modowym, wspaniale uzupełniającym stylizację i kreującym wizerunek. Dobrze dobrane oprawki potrafią korygować lub maskować niedoskonałości twarzy, jak również odmienić jej wygląd, a nawet całą sylwetkę. Noszenie okularów dla wielu ludzi jest przyjemnością, podczas gdy inni traktują to jako przykry obowiązek. Te negatywne odczucia często wiążą się np. z przykrymi doświadczeniami z dzieciństwa – wiadomo jak wówczas wyglądały oprawy okularowe.

Oscar Magnuson

Oscar Magnuson modna eko marka

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, okulary przeciwsłoneczne, 13.09.2019, 16:40

Oscar Magnuson to niezależna marka luksusowych okularów założona w Sztokholmie w 2006 roku. Znana jest z wysokiej jakości opraw octanowych, w 2018 roku wprowadziła swoją pierwszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie wykonane są ręcznie we Włoszech z bio-octanu (materiał całkowicie biodegradowalny) z soczewkami ze szkła mineralnego.

RES/REI

RES/REI to oprawy, obok których nie można przejść obojętnie

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, 03.09.2019, 18:23

RES/REI to marka wywodząca się z małego włoskiego miasteczka Treviso. Swój kunszt opiera na tradycyjnym włoskim rzemiośle oraz założeniu, że każda para okularów wykonywana jest ręcznie przez doświadczonych rzemieślników. Jednocześnie dostęp do zaawansowanej technologii umożliwia produkcję trójwymiarowych kształtów opraw, tworzenia zaskakujących połączeń kolorystycznych czy laserowe wykonywanie mikro-wzorów na powierzchni ramy. To właśnie doskonały warsztat w połączeniu z pasją i zaangażowaniem decydują o wyjątkowości tej marki.