BLOG

Optyczno-okularowo-modowy

KREUZBERGKINDER

Karolina
przez Karolina
Dodany w ochrona wzroku, okulary korekcyjne, 20 lut 2023, 20:17

Okulary Kreuzbergkinder to kolekcja dedykowana odważnym i przebojowym osobom. Niepowtarzalne i oryginalne projekty inspirowane są ludźmi mieszkającymi w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Ta społeczność to przede wszystkim artyści, aktywiści, DJ-e, właściciele lokalnych biznesów i hipsterzy, którzy tworzą niepowtarzalną i inspirującą mozaikę kulturową. Kreuzbergkinder to nie tylko okulary, to przede wszystkim postulat - wolności, autentyczności i przestrzeni, w której celebruje się odmienność. Są sposobem na odnalezienie własnej drogi i wyrażenie charakterystycznego dla współczesnego społeczeństwa ruchu „selfie” oraz kultury „ja”.

Okulary Progresywne

Doskonałe widzenie w ułamku sekundy na każdą odległość

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, 8 maj 2020, 22:51

Stabilny obraz, brak zniekształceń w peryferyjnych częściach soczewek oraz szerokie pola widzenia i łatwa adaptacja, to niewątpliwie korzyści, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze soczewek progresywnych.

Jak prawidłowo dobrać oprawy okularowe do szkieł progresywnych?

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, okulary korekcyjne, 5 mar 2020, 18:08

Dobierając spersonalizowane soczewki progresywne oprócz uwzględnienia parametrów związanych z optyką i stylem życia klienta należy również pamiętać o geometrii oraz odpowiednim ułożeniem oprawy okularowej na twarzy. Droga doboru idealnej oprawki powinna być uwarunkowana codzienną aktywnością oraz wykonywaną pracą osoby noszącej okulary. Nauczyciel potrzebuje innych okularów niż dentysta, kierowca samochodu ciężarowego czy księgowy.

O powłoce antyrefleksyjnej słów kilka

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, 11 lut 2020, 14:41

Ciągła praca przed monitorem komputerowym oglądanie telewizji czy zbyt długie przebywanie w sztucznym oświetleniu powodują, że nasz wzrok pogarsza się w zastraszającym tempie. Problem chorób oczu, który wcześniej dotyczył głównie osób starszych, coraz częściej występuje już w młodym wieku. Ważnym aspektem w ochronie układu wzrokowego jest użytkowanie odpowiednich soczewek z powłoką antyrefleksyjną, zakupionych w renomowanym salonie optycznym.

Germano Gambini

Mistrz koszykówki w świecie okularów

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, okulary korekcyjne, 17 sty 2020, 13:33

Germno Gambini jest jedną z najstarszych firm okularowych w Europie, która od lat 60- tych współpracowała z takimi projektantami jak: Pierre Cardin, Gianfranco Ferré, Nicola Trussardi i Enrico Coveri.

Jak dobrać oprawy okularowe do kształtu twarzy

Karolina
przez Karolina
Dodany w kształty twarzy, 27 wrz 2019, 19:46

W dzisiejszych czasach okulary stanowią rodzaj biżuterii, są dodatkiem modowym, wspaniale uzupełniającym stylizację i kreującym wizerunek. Dobrze dobrane oprawki potrafią korygować lub maskować niedoskonałości twarzy, jak również odmienić jej wygląd, a nawet całą sylwetkę. Noszenie okularów dla wielu ludzi jest przyjemnością, podczas gdy inni traktują to jako przykry obowiązek. Te negatywne odczucia często wiążą się np. z przykrymi doświadczeniami z dzieciństwa – wiadomo jak wówczas wyglądały oprawy okularowe.

Oscar Magnuson

Oscar Magnuson modna eko marka

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, 13 wrz 2019, 16:40

Oscar Magnuson to niezależna marka luksusowych okularów założona w Sztokholmie w 2006 roku. Znana jest z wysokiej jakości opraw octanowych, w 2018 roku wprowadziła swoją pierwszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie wykonane są ręcznie we Włoszech z bio-octanu (materiał całkowicie biodegradowalny) z soczewkami ze szkła mineralnego.

RES/REI

RES/REI to oprawy, obok których nie można przejść obojętnie

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, 3 wrz 2019, 18:23

RES/REI to marka wywodząca się z małego włoskiego miasteczka Treviso. Swój kunszt opiera na tradycyjnym włoskim rzemiośle oraz założeniu, że każda para okularów wykonywana jest ręcznie przez doświadczonych rzemieślników. Jednocześnie dostęp do zaawansowanej technologii umożliwia produkcję trójwymiarowych kształtów opraw, tworzenia zaskakujących połączeń kolorystycznych czy laserowe wykonywanie mikro-wzorów na powierzchni ramy. To właśnie doskonały warsztat w połączeniu z pasją i zaangażowaniem decydują o wyjątkowości tej marki.