BLOG

przez Karolina , właściciel
11 lut 2020, 14:41

Ciągła praca przed monitorem komputerowym oglądanie telewizji czy zbyt długie przebywanie w sztucznym oświetleniu powodują, że nasz wzrok pogarsza się w zastraszającym tempie. Problem chorób oczu, który wcześniej dotyczył głównie osób starszych, coraz częściej występuje już w młodym wieku. Ważnym aspektem w ochronie układu wzrokowego jest użytkowanie odpowiednich soczewek z powłoką antyrefleksyjną, zakupionych w renomowanym salonie optycznym. 

Zacznijmy od tego, jak działa powłoka antyrefleksyjna, mianowicie:

 • eliminuje odblaski
 • wyostrza widzenie
 • powoduje to, że wzrok się nie męczy
 •  gwarantuje bardziej komfortowe i zrelaksowane widzenie zwłaszcza podczas pracy przed monitorem komputerowym, podczas oglądania telewizji, rewelacyjnie sprawdza się w czasie jazdy samochodem, jak również doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.

 

Umów Wizytę w Salonie


Chrońmy wzrok przed szkodliwym światłem

W dzisiejszych czasach powłoka antyrefleksyjna doskonale spełnia swoje zadania.

W codziennym życiu nasze oczy narażone są na działanie wysokoenergetycznego światła widzialnego zwanego także światłem niebieskim, które emitowane jest przez większość urządzeń cyfrowych takich jak monitory komputerowe,tablety czy ekrany telefonów komórkowych- smartfonów.

Choć światło niebieskie samo w sobie jest zjawiskiem naturalnym jest obecne w świetle dziennym i utrzymuje nas w stanie czuwania – to jednak nadmierna ekspozycja na nie może mieć niekorzystne skutki.

W trakcie pracy z urządzeniami cyfrowymi lub po jej zakończeniu wiele osób skarży się na podrażnienie oczu, zaczerwienienie, zmęczenie, nieostre widzenie, bóle głowy a nawet bezsenność.

Dla dobrej kondycji naszych oczu powinniśmy wówczas zastosować specjalna powłokę antyrefleksyjną odcinającą światło niebieskie.

Rynek optyczny oferuje nam szeroka gamę takich soczewek okularowych.

Osobom, które nie maja wady wzroku, również zalecam  zakup okularów z powłoką antyrefleksyjną, która zapewni  odpowiednią profilaktykę ochrony oczu na co dzień.

 

 

Powłoka antyrefleksyjna Blue Control firmy Hoya- neutralizuje nadmiar światła emitowanego przez ekrany urządzeń cyfrowych. 

Oprawa okularowa Etnia Barcelona mod. Brick Lane

 

 


Pamiętajmy o kilku praktycznych zasadach, które pomogą nam dbać o wzrok podczas korzystania z urządzeń cyfrowych :

 • ekran komputera lub telewizora powinien znajdować się bezpośrednio przed Tobą i nieco poniżej poziomu oczu tak, aby kąt patrzenia nie przekraczał 35 stopni
 • należy zapewnić odpowiednią odległość oczu od ekranu
 • w przypadku komputerów i laptopów najlepiej jest, aby ich ekrany znajdowały się w odległości wyprostowanej ręki
 • urządzenia przenośne należy trzymać w bezpiecznej odległości od oczu i nieco poniżej poziomu oczu
 • należy ograniczać powstawanie odbić światła (refleksów), w tym celu należy czyścić regularnie ekran, przyciemnić światło główne w pomieszczeniu i unikać wysokich poziomów jasności ekranu

 • częste mruganie zapewni nam odpowiednie nawilżenie oczu

 • nie zapomnijmy o regularnych krótkich przerwach podczas których oczy będą mogły odpocząć od ekranu.

 

 


Ostatnie wpisy
Tagi
okulary korekcyjne powłoka antyrefleksyjna niebieskie światło blue control ochrona wzroku