BLOG

przez Karolina , właściciel
13 wrz 2019, 16:40

Oscar Magnuson to niezależna marka luksusowych okularów założona w Sztokholmie w 2006 roku. Znana jest z wysokiej jakości opraw octanowych, w 2018 roku wprowadziła swoją pierwszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie wykonane są ręcznie we Włoszech z bio-octanu (materiał całkowicie biodegradowalny) z soczewkami ze szkła mineralnego.

Linia składa się z sześciu różnych stylów - wszystkie zdefiniowane są przez współczesne trendy - w czterech monochromatycznych kolorach.

 

 

Proces twórczy

Proces twórczy to połączenie wiedzy, badań naukowych I natchnienia. Inspiracją jest współczesna kultura od sztuki po modę, muzykę i styl ulicy. Projekty są uproszczone z silnym wyrazem graficznym, co czyni je częścią współczesnego skandynawskiego wyglądu.

 

 

Produkcja

Oprawy okularowe produkowane są ręcznie we Włoszech przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników. Materiał z jakiego są wykonane to octan.

Jak sam Oscar Magnuson twierdzi :

“ Produkcja octanu to forma sztuki, której opanowanie zajmuje wiele lat. Materiał jest naturalny i nigdy nie zachowuje się jak materiał syntetyczny. Jedna partia octanu nigdy nie jest podobna do poprzedniej, dlatego wiele etapów produkcji należy wykonać z uwagą i precyzją”.


 

Biooctan w produkcji okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne wyprodukowane są z biooctanu. Biooctan to nowo opracowany octan celulozy wyprodukowany we Włoszech, w którym wszystkie komponenty syntetyczne zostały wyeliminowane, dzięki czemu jest w 100% biodegradowalny. Odpady powstające w procesie mielenia nadają się w 100% do recyklingu. Materiał został zaprojektowany, aby zachować unikalny i ekskluzywny charakter miękkiego I miłego w dotyku,a takie właściwości może dać tylko całkowicie naturalny produkt.

 

 

Oscar Magnuson model: GAFF Urban Green

Soczewki ze szkła mineralego

W okularach przeciwsłonecznych zastosowane zostały przeciwsłoneczne soczewki mineralne z wszelkimi filtrami uv oraz wewnętrzną powłoką antyrefleksyjną. Jest  materiałem całkowicie naturalnym, poddający się całkowitemu recyklingowi i mający bardzo długą żywotność. Ma dskonałe włąściwości optyczne I jest odporny na zarysowania i nie odkształcają się z czasem z powodu ciepła lub zużycia. Szkło może być przetwarzane w ekstremalnych warunkach cieplnych, dzięki czemu różne stosowane przez markę powłoki, takie jak powłoka antyrefleksyjna, utrzymują się przez całe życie.

 

Kolekcja opraw okularowych Oscar Magnuson jest bardzo wyważona i przenikliwa w swojej prostocie. Wybór odpowiednich materiałów bez uszczerbku dla jakości jest naturalną częścią tej marki.

Wysoka jakość materiałów, ręczne wykonanie oraz precyzja sprawiają , że oprawki marki Oscar Magnuson posłużą ich wlaścicielowi na lata. Istotną rzeczą jest biodegradalność oaz podejście ekologiczne.

 

W Optyku Warszawskim czekają na Ciebie najmodniejsze modele opraw okularowych oraz okularów przeciwslonecznych tej marki.

Oscar Magnuson model: BETTY Toga Red

Ostatnie wpisy
Tagi
oprawki design oprawy okularowe okulary okulary korekcyjne oscar magnuson okulary przeciwsłoneczne hand made eko