BLOG

przez Karolina , właściciel
17 sty 2020, 13:33

 Germno Gambini jest jedną z najstarszych firm okularowych w Europie, która od lat 60- tych współpracowała z  takimi projektantami jak: Pierre Cardin, Gianfranco Ferré, Nicolą Trussardi i Enrico Coveri.


Germano Gambini, urodzony w 1931 r.,rozpoczął karierę w świecie okularów pod koniec lat 50- tych  XX wieku po tym, jak zakończył swoją karierę pełną sukcesów w świecie włoskiej koszykówki.
Jego los był przesądzony, ponieważ rodzina Gambini była właścicielem pięciu centrów optycznych w Bolonii.
 

 

Twórca składanych okularów

 Na początku lat 60- tych wraz z Pierre Cardinem stworzył w Paryżu pierwsze składane okulary na świecie.

Zostały one później skopiowane przez kilku innych projektantów.


 

Współpraca ze znanymi projektantami

Prestiżowe kolaboracje nastąpiły wraz z projektantami : Gianfranco Ferrè, Trussardi i Coveri, dla których zaprojektował kolekcje.

 W latach 70- tych stworzył pierwszą linię, która nosiła jego imię, Leggeri di Germano Gambini. Zaprojektował wówczas  linię Light, słynącą z opraw, które ważą tylko 8 gramów.  Podczas projektowania przywiązywał dużą wagę do praktyczności i komfortu noszonych okularów.

Germano Gambini mod. GG 116

Kolekcje

W aktualnej ofercie dostępne są kolekcje :

i leggeri
 „Lekka” linia stworzona przez Germano Gambiniego w latach 70- tych, aby wcielić w życie oprawę , która nie zakrywała twarzy ale poprawiła jej rysy. Proste linie, oryginalne kształty, żywe kolory „Lekka kolekcja Germano Gambini” to lekkie oprawy okularowe, które można dopasować do każdej twarzy i są w przystępnej cenie.

Większość modeli wykonana jest  z innowacyjnego termoplastycznego materiału  M49, wyprodukowanego przez Mazzucchelli 1949. Materiał ten jest całkowicie biodegradowalny ( proces twórczy obejmuje obróbkę dwóch rodzajów włókien: włókien z nasion bawełny i włókien z drewna-  drzew iglastych i liściastych).

 

i leggeri MINI

Wszystkie cechy stylistyczne i techniczne kolekcji Leggeri zamienione w wersjię „Mini”, aby zadowolić nawet najmniejsze twarze.

 

Germano Gambini mod. GG 115

 

 

CRISTALLI
Eleganckie i charakterystyczne oprawy okularowe.

Germano Gambini's Crystals to sztampowy produkt, który celebruje piękno i podkreśla kobiecość.
Inspiracją jest pomysł wyrafinowanej, współczesnej i świadomej młodej kobiety, która inwestuje w swój wizerunek i uwielbia być czarująca. Aby podkreślić charakter oprawy każdy model nazwany jest postacią bohaterki z wielkiego ekranu.

 

Germano Gambini mod. GG105

 

 

Germano Gambini był innowatorem i pionierem w czasach, gdy okulary we Włoszech były uważane za niewiele więcej niż nieprzyjemną konieczność. Miał odwagę przełamać tradycyjny wzór i wprowadził w świat okularów powiew świeżości.

Tworzył trendy poprzez kształt, niezwykłe kolory i metaiały z jakich oprawy okularowe były i są wykonane.  Do dziś jest wzorcem w awangardowym projektowaniu okularów za którym podąża wielu projektantów.

 

Zapraszam do salonu Optyk Warszawski, gdzie czekają na Ciebie starannie wyselekcjonowane oprawy tej marki.


Ostatnie wpisy
Tagi
oprawki design dobór okularów do kształtu twarzy oprawy okularowe okulary okulary korekcyjne okulary przeciwsłoneczne hand made eko