BLOG

przez Karolina , właściciel
8 maj 2020, 22:51

Okulary Progresywne

Warto chronić swoje oczy w każdym wieku. Z czasem pogarsza nam się wzrok, a litery stają się zamazane, zwłaszcza gdy światło jest słabe. Aby móc czytać, musimy odsuwać tekst od oczu, wyciągając przed siebie ręce. To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka niemalże każdego około 40 roku życia. Jest ono powodowane utratą elastyczności soczewki w oku. 

Oznacza to, że mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki muszą pracować intensywniej aby odpowiednio akomodować, co w efekcie może powodować uczucie zmęczenia oczu a nawet bóle głowy. Z wiekiem zakres zmiany kształtu soczewki staje się zbyt mały, a tym samym maleje zakres akomodacji. Odsuwanie tekstu od siebie jest więc najprostszym sposobem jego niwelowania.

Prezbiopii nie można zapobiec, ale można ją z powodzeniem korygować. Najprostszym, lecz mało wygodnym sposobem jest używanie dwóch par okularów: osobnych do dali oraz tzw. „do czytania”, czyli do bliży.

Okulary Progresywne - Dowiedz się więcej->

 

Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym sposobem korekcji prezbiopii są szkła progresywne, oferujące płynne i bardzo łagodne przejście pomiędzy mocą korekcyjną do dali, a mocą do bliży. 

Mówiąc prościej, to trochę tak jakby połączyć dwie soczewki (do dali i bliży) w jednej, umożliwiając tym samym ostre widzenie na każdą odległość, przy czym miejsce tego połączenia jest niewidoczne.

Obecnie już nawet przystępne cenowo soczewki progresywne zapewniają dobry komfort podczas codziennego użytkowania, satysfakcjonujące szerokości pól widzenia oraz przede wszystkim swobodę ostrego widzenia na każdą odległość.

 

 

Umów Wizytę w Salonie


Okulary progresywne gwarantują ostre, komfortowe i naturalne widzenie na każdą odległość. Zdjęcie dzięki uprzejmości firmy Hoya.

 

Czym są Okulary Progresywne - W jaki sposób działają

Okulary progresywne to najbardziej zaawansowane rozwiązanie technologiczne na miarę XXI wieku.

Dzięki temu, że posiadają kilka obszarów korekcyjych, umożliwiają wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się w róźnych odległościach. 

  • Górna część szkła ( soczewki ) zapewnia wyraźne i komfortowe widzenie na dalsze odległości, 
  • Środkowa część umożliwia wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących sie  w pośredniej odległości w zakresie od 0,5 do 1,5 metra np. komputera, 
  • Dolna część umożliwia wyraźne widzenie bliskich odległości np. w książce, tablecie, telefonie lub gazecie. 

Jak Poprawnie Wybrać Szkła Progresywne

Spersonalizowane soczewki progresywne stworzone są z myślą o indywidualnych potrzebach i preferencjach klienta. Są idealnie dopasowane, tak jak "ubranie szyte na miarę"  zapewniają perfekcyjną korekcję wzroku oraz znacząco szersze pola widzenia. 

Aby powstały, niezbędne są informacje dotyczące stylu życia przyszłego użytkownika, stopnia zadowolenia z noszonych dotychczas okularów oraz pomiar indywidualnych parametrów wykonanych przez optyka. 

Te wszystkie dane w połączeniu z zaawansowaną technologią produkcji soczewek progesywnych, zapewniają stworzenie unikalnych, w pełni zindywidualizowanych soczewek progresywnych. 

 

 

Szkła Progresywne - Czas adaptacji oczu

Konstrukcja szkieł progresywnych wymaga dłuższego czasu adaptacji. Za każdym razem, kiedy otrzymujemy nową parę okularów nasz mózg musi przyzwyczaić się do nowych szkieł korekcyjnych. 

 

Oto kilka czynników, które mają wpływ na wydłużenie czasu adaptacji: 

  • doświadzcenie związane z poprzednimi szkłami 
  • nowe wartości korekcyjne do dali oraz bliży 
  • wzrost wartości addycji

 

Aby skrócić czas adaptacji do minimum, należy:

  • nosić nowe okulary możliwie jak najczęściej, ciągłe zdejmowanie i zakładanie ich spowalnia proces adaptacji,
  • bardzo ważne jest, aby nosić nowe okulary przez cały dzień, w szczegółności podczas pierwszych kilku tygodni, 
  • nie należy wracać do poprzednich okularów, ponieważ oczy za każdym razem będą musiały się do nich przyzwyczajać, co może powodować ich zmęczenie. 

 

Umów Wizytę w Salonie

Gwarancja adaptacji

Należy pamiętać, że szkła progresywne objęte są miesięcznym okresem adaptacyjnym. Oznacza to, że jeżeli klient nie przyzwyczai się do szkieł progresywnych w ciągu miesiąca będzie mógł wymienić je na inne szkła w tej samej cenie. 

 

Stabilny obraz, brak zniekształceń w peryferyjnych częściach soczewek oraz szerokie pola widzenia i łatwa adaptacja, to niewątpliwie korzyści, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze soczewek progresywnych.

Choroby oczu nie bolą. Należy o tym pamiętać i stawiać na odpowiednią profilaktykę , stosując soczewki okularowe zakupione w renomowanym salonie optycznym.

 

Zapraszam do salonu Optyk Warszawski, gdzie dowiesz się więcej o szkłach progresywnych i wybierzemy najbardziej odpowiedni wariant dla Ciebie. 

 

 


SPRAWDŹ NASZĄ PROMOCJE !

Progresywne soczewki okularowe DWIE PARY W CENIE JEDNEJ !

 

 

Obserwuj Nasz Profil na Instagram!


Ostatnie wpisy
Tagi
okulary korekcyjne ochrona wzroku szkła progresywne progresy