BLOG

Optyczno-okularowo-modowy

KREUZBERGKINDER

Karolina
przez Karolina
Dodany w ochrona wzroku, okulary korekcyjne, 20 lut 2023, 20:17

Okulary Kreuzbergkinder to kolekcja dedykowana odważnym i przebojowym osobom. Niepowtarzalne i oryginalne projekty inspirowane są ludźmi mieszkającymi w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Ta społeczność to przede wszystkim artyści, aktywiści, DJ-e, właściciele lokalnych biznesów i hipsterzy, którzy tworzą niepowtarzalną i inspirującą mozaikę kulturową. Kreuzbergkinder to nie tylko okulary, to przede wszystkim postulat - wolności, autentyczności i przestrzeni, w której celebruje się odmienność. Są sposobem na odnalezienie własnej drogi i wyrażenie charakterystycznego dla współczesnego społeczeństwa ruchu „selfie” oraz kultury „ja”.

Okulary Progresywne

Doskonałe widzenie w ułamku sekundy na każdą odległość

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, 8 maj 2020, 22:51

Stabilny obraz, brak zniekształceń w peryferyjnych częściach soczewek oraz szerokie pola widzenia i łatwa adaptacja, to niewątpliwie korzyści, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze soczewek progresywnych.

Jak prawidłowo dobrać oprawy okularowe do szkieł progresywnych?

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, okulary korekcyjne, 5 mar 2020, 18:08

Dobierając spersonalizowane soczewki progresywne oprócz uwzględnienia parametrów związanych z optyką i stylem życia klienta należy również pamiętać o geometrii oraz odpowiednim ułożeniem oprawy okularowej na twarzy. Droga doboru idealnej oprawki powinna być uwarunkowana codzienną aktywnością oraz wykonywaną pracą osoby noszącej okulary. Nauczyciel potrzebuje innych okularów niż dentysta, kierowca samochodu ciężarowego czy księgowy.

O powłoce antyrefleksyjnej słów kilka

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, 11 lut 2020, 14:41

Ciągła praca przed monitorem komputerowym oglądanie telewizji czy zbyt długie przebywanie w sztucznym oświetleniu powodują, że nasz wzrok pogarsza się w zastraszającym tempie. Problem chorób oczu, który wcześniej dotyczył głównie osób starszych, coraz częściej występuje już w młodym wieku. Ważnym aspektem w ochronie układu wzrokowego jest użytkowanie odpowiednich soczewek z powłoką antyrefleksyjną, zakupionych w renomowanym salonie optycznym.