BLOG

Optyczno-okularowo-modowy

Germano Gambini

Mistrz koszykówki w świecie okularów

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, okulary korekcyjne, 17 sty 2020, 13:33

Germno Gambini jest jedną z najstarszych firm okularowych w Europie, która od lat 60- tych współpracowała z takimi projektantami jak: Pierre Cardin, Gianfranco Ferré, Nicola Trussardi i Enrico Coveri.

Oscar Magnuson

Oscar Magnuson modna eko marka

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, 13 wrz 2019, 16:40

Oscar Magnuson to niezależna marka luksusowych okularów założona w Sztokholmie w 2006 roku. Znana jest z wysokiej jakości opraw octanowych, w 2018 roku wprowadziła swoją pierwszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie wykonane są ręcznie we Włoszech z bio-octanu (materiał całkowicie biodegradowalny) z soczewkami ze szkła mineralnego.

RES/REI

RES/REI to oprawy, obok których nie można przejść obojętnie

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, 3 wrz 2019, 18:23

RES/REI to marka wywodząca się z małego włoskiego miasteczka Treviso. Swój kunszt opiera na tradycyjnym włoskim rzemiośle oraz założeniu, że każda para okularów wykonywana jest ręcznie przez doświadczonych rzemieślników. Jednocześnie dostęp do zaawansowanej technologii umożliwia produkcję trójwymiarowych kształtów opraw, tworzenia zaskakujących połączeń kolorystycznych czy laserowe wykonywanie mikro-wzorów na powierzchni ramy. To właśnie doskonały warsztat w połączeniu z pasją i zaangażowaniem decydują o wyjątkowości tej marki.