BLOG

Optyczno-okularowo-modowy

Okulary Progresywne

Doskonałe widzenie w ułamku sekundy na każdą odległość

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, 8 maj 2020, 22:51

Stabilny obraz, brak zniekształceń w peryferyjnych częściach soczewek oraz szerokie pola widzenia i łatwa adaptacja, to niewątpliwie korzyści, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze soczewek progresywnych.

Jak prawidłowo dobrać oprawy okularowe do szkieł progresywnych?

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, okulary korekcyjne, 5 mar 2020, 18:08

Dobierając spersonalizowane soczewki progresywne oprócz uwzględnienia parametrów związanych z optyką i stylem życia klienta należy również pamiętać o geometrii oraz odpowiednim ułożeniem oprawy okularowej na twarzy. Droga doboru idealnej oprawki powinna być uwarunkowana codzienną aktywnością oraz wykonywaną pracą osoby noszącej okulary. Nauczyciel potrzebuje innych okularów niż dentysta, kierowca samochodu ciężarowego czy księgowy.

O powłoce antyrefleksyjnej słów kilka

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, 11 lut 2020, 14:41

Ciągła praca przed monitorem komputerowym oglądanie telewizji czy zbyt długie przebywanie w sztucznym oświetleniu powodują, że nasz wzrok pogarsza się w zastraszającym tempie. Problem chorób oczu, który wcześniej dotyczył głównie osób starszych, coraz częściej występuje już w młodym wieku. Ważnym aspektem w ochronie układu wzrokowego jest użytkowanie odpowiednich soczewek z powłoką antyrefleksyjną, zakupionych w renomowanym salonie optycznym.