BLOG

Optyczno-okularowo-modowy

KREUZBERGKINDER

Karolina
przez Karolina
Dodany w ochrona wzroku, okulary korekcyjne, 20 lut 2023, 20:17

Okulary Kreuzbergkinder to kolekcja dedykowana odważnym i przebojowym osobom. Niepowtarzalne i oryginalne projekty inspirowane są ludźmi mieszkającymi w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Ta społeczność to przede wszystkim artyści, aktywiści, DJ-e, właściciele lokalnych biznesów i hipsterzy, którzy tworzą niepowtarzalną i inspirującą mozaikę kulturową. Kreuzbergkinder to nie tylko okulary, to przede wszystkim postulat - wolności, autentyczności i przestrzeni, w której celebruje się odmienność. Są sposobem na odnalezienie własnej drogi i wyrażenie charakterystycznego dla współczesnego społeczeństwa ruchu „selfie” oraz kultury „ja”.

Jak prawidłowo dobrać oprawy okularowe do szkieł progresywnych?

Karolina
przez Karolina
Dodany w soczewki okularowe, ochrona wzroku, okulary korekcyjne, 5 mar 2020, 18:08

Dobierając spersonalizowane soczewki progresywne oprócz uwzględnienia parametrów związanych z optyką i stylem życia klienta należy również pamiętać o geometrii oraz odpowiednim ułożeniem oprawy okularowej na twarzy. Droga doboru idealnej oprawki powinna być uwarunkowana codzienną aktywnością oraz wykonywaną pracą osoby noszącej okulary. Nauczyciel potrzebuje innych okularów niż dentysta, kierowca samochodu ciężarowego czy księgowy.

Germano Gambini

Mistrz koszykówki w świecie okularów

Karolina
przez Karolina
Dodany w okularowe inspiracje, okulary korekcyjne, 17 sty 2020, 13:33

Germno Gambini jest jedną z najstarszych firm okularowych w Europie, która od lat 60- tych współpracowała z takimi projektantami jak: Pierre Cardin, Gianfranco Ferré, Nicola Trussardi i Enrico Coveri.